Макс Поляков Замовив 100 Антидрон
Зараз компанія може виробляти 5 рушниць на день, а починала з двох на тиждень. Зараз їх замовляють переважно за кошти благодійних фондів для конкретних військових частин та підрозділів. Згодом Андрій дізнався, що в цій сфері ще є такий пристрій, як рушниця-антидрон. більш детально на нашому сайті Волонтери передали українським військовим у Житомирській області два комплекси для боротьби з літальними безпілотниками ANTIDRON KVS G-6 вітчизняного виробництва. А ще ми відправили бійцям, які воюють на півдні України, тепловізори, рації та комп’ютери для ППО.
Зараз вони залучають нових людей, щоб далі розвивати космічний напрямок. Раніше орієнтувалися на український ринок, а нині хочуть зробити ухил на європейський. У перервах між чергуваннями фахівець на запит інженерів вимірював свій автомат, моделював різні апгрейди, а вони їх друкували та перевіряли.
До цього часу військові потреби окремих підрозділів покривались вибірково, за кошти благодійних організацій. Одну з найбільших партій обладнання – one hundred антидрон-рушниць – замовив український бізнесмен Макс Поляков. Kvetrus уже закінчують їх виготовляти та скоро надішлють на передову. За його розрахунками, українському війську потрібно хоча б one thousand таких антидрон-рушниць. Зараз компанія вийшла на обсяг 10 одиниць на день, проте можуть і більше. Для ефективного функціонування розвідувального підрозділу найближчим часом необхідно навчити понад 2000 операторів БПЛА.
У перші чотири дні на реалізацію проєкту на рахунки ЗСУ надійшло понад 200 млн грн. «Нам дошкуляють ворожі дрони, які коригують вогонь артилерії. Рушниця-антидрон допоможе нам ефективно з ними боротися, знешкоджувати і відповідно захищати людські життя», – каже Ярослав Крат. Рушниця-антидрон має вагу 5 кг і дальність роботи до 3,5 км. Заряду вбудованого акумулятора їй вистачає на пів години безперервної роботи.
Розробкою антидронових приладів компанія займається з 2017 року і наразі має в асортименті декілька як портативних рушниць, так і стаціонарних комплексів. Kvertus Technology має дозволи та ліцензії на виробництво спеціальних засобів та їх самостійний експорт. Сама ідея створити антидрон-рушницю в Знайченка виникла під час вже згаданої поїздки в Азію. Там він побачив прототип “глушника” у вигляді іграшкового автомата з навішеними на нього антенами й дротами, які тягнулися до рюкзака з акумуляторами.
Він передбачає не просто закупівлю дронів, а й навчання операторів БПЛА та створення резервів для ремонту й додаткового спостереження. Поляков Максим Валерійович (пожертвував понад 100 млн грн) та Київська економічна школа (57 млн грн). Головна мета – створення розвідувального підрозділу з 200 тактичними безпілотниками, що будуть «працювати» вздовж усієї лінії фронту. Проєкт передбачає закупівлю 200 тактичних дронів для військових на лінії фронту. За перші дні збору було перераховано понад 200 мільйонів гривень.
За його словами, за день вони виробляють п’ять рушниць-антидронів. Саме цим і займаються засоби радіоелектронної боротьби. Технічно можна створити навіть цілу зону, в якій не працюватиме жоден дрон. Тому військові частіше використовують засоби вузькоспрямованої дії, які протидіють лише ворожим дронам та не заважають своїм.
Дальність роботи – до 2 км, що втричі більше, ніж було спочатку. Час автономної роботи – 60 хвилин, теж утричі більше. У сучасній війні величезну роль відіграють технології. Нівелювати значну перевагу ворога у важкому озброєнні та живій силі допомагають різноманітні інноваційні рішення, зокрема, рушниця-антидрон. Гроші на антидорнові рушниці, до речі, збирав телеведучий та громадський діяч Андрюс Тапінас, який до цього зібрав кошти на ударно-розвідувальний БПЛА Bayraktar TB2 для ЗСУ. Повномасштабна війна суттєво вплинула на всі сфери життя та бізнесу в Україні.